#Є_ідея!

15 жовтня 2020

 

Будувати місто майбутнього потрібно розпочинати вже сьогодні. 

 

А ви знали, що столиця Данії , місто Копенгаген, те саме місто, де на березі сидить казкова русалонька, вже за п’ять років має стати першим в світі вугреродно-нейтральним містом? 

 

Але сталося це не за рік, і навіть не за десять років. Перші кроки на цьому шляху  жителі столиці розпочали ще не одну сотню років тому. Саме тому ми наполягаємо на тому, що ставати на шлях до змін потрібно вже зараз, в нас немає більше часу! 

 

Зменшення викидів СО2 являється однією з найголовніших серед 17 цілей сталого розвитку ООН. До речі, такі самі задачі стоять і перед Україною, тож досвід Данії буде для нас корисним. 

 

Отже у далекому 1754 році данський король Фрідріх V заснував Коревську академію мистецтв де навчали мистецтву поліпшення життя пересічних людей. Саме тоді було покладено перші цеглинки у щасливе майбутнє наступних поколінь данців. 

 

В 20-ті роки 20 століття було розпочато велосипедний рух, а вже сьогодні більше 40% копенгагенців користуються лише велосипедами. Це було зумовлено змінами в дорожній інфраструктурі, новим велосипедним мостам, які поєднали різні райони міста у єдину велосистему. 

 

В 2009 році 1100 місцевих бізнесів домовились викладати у публічний простір інформацію про вплив їх діяльності на довкілля. 

 

Крім цього у місті втілюють прогресивні будівельні технології. З їх використанням була збудована новітня будівля  ООН де завдяки енергії сонця зберігається порядка 30% енергії. Але не лише нові будівлі оздоблюють сучасними технологіями. Нариклад, стару силосну башту перебудували та облаштували під сучасний ресторан. Морський порт , винесли за межі міста , а звільнений простір став місцем, де зростає новий район, де будується житло як преміум класу так і соціальне, але все воно інноваційне та енергоефективне. 

 

Крім промислових гігантів до змін підтягуються і ресторан. Зараз 90 % страв, що в подаються у ресторанах столиці приготовлено на основі продуктів, які вирощено без залучення хімікатів. До речі у школах діти отримують лише здорове харчування. 

 

Отже, який висновок можна зробити із цього? Дуже простий - всі ці зміни можливі будь де, але вони можливі лише за нашого бажання та свідомого ставлення до довкілля. Отже, не чекайте, коли зміни прийдуть до вас, робіть їх самі і вже сьогодні! 

 

За матеріалами журналу Forbes.