#Є_ідея 

 

12 вересня 2020

 

Сьогодні хочемо поділитися з вами класною ідеєю, яку вже реалізували у двох містах України. Саме тому, що вона пройшла апробацію в двох дуже різних містах ми рекомендуємо придивитися до неї і вам. Мова йде про проєкт який реалізовано на межі традиційних та нових технологій у Львові та Чорткові. І слід відзначити, що у невеличкому райцентрі ефект від його втілення був набагато гучнішим, аніж у великому Львові. 


Майже у кожному домі є декілька листівок із краєвидами цікавих місць. Загалом це дешевий та розповсюджений сувенір. Але у проєкті “Кишеньковий Чортків” пішли далі – зображення на листівках завдяки технологіям 3D стали об’ємними. Для того, щоб побачити цей ефект вам не потрібні спеціальні окуляри, як у кіно, лише телефон із завантаженим на нього спеціальним додатком. 


Наприкінці грудня 2019 «Кишенькове місто» витримало шалену конкуренцію серед сотні проєктів зі всієї України, які було подано конкурс міні-грантів Re_HERIT. На реалізацію проекту Чортків отримав 5 тисяч євро, а також знайшов співфінансування з бюджету міста у розмірі 30 тис. грн. Втіленням проєкту займалися львівські спеціалісти від Skeiron, які працюють над оцифруванням культурної спадщини по різних містах країни. Ними було оцифровано основні пам’ятки ХІV - XX ст.: будівля Чортківської міської ради, Стара ратуша та годинникова вежа, Домініканський костел, церква Вознесіння Господнього, церква Успіння Пресвятої Богородиці, церква Святої Покрови, нова синагога, Чортківський замок. 


Вже у червні було презентовано 600 комплектів незвичайних листівок, які розлетілися по всій Україні. Проєкт отримав безкоштовну потужну інформаційну підтримку, адже про нього розповіли  усі провідні українські ЗМІ.