#Є_ідея! 

27 серпня 2020

 

Квартал Ноблеснер у Таллинні. Як креативні ідеї долучили 250 мільйонів євро інвестицій

 

Ця історія буде цікавою не лише для жителів малих міст, адже її герої мешканці столиці європейської держави, міста Таллінн. 

 

Декілька слів про реформу децентралізації в Естонії. Ця реформа розпочалась ще у 2004 році. Зараз у країні діє однорівневе місцеве самоврядування – міста та волості. А система управління складається із місцевого і проміжного рівнів урядування. Місцевий рівень складається з 215 місцевих самоуправлінь, об’єднуючи 185 волостей і 30 міст. Керівника волості обирають її мешканці. 

 

На повітову  управу покладається кілька основних завдань: урівноважений та цілісний розвиток повіту, просторове планування, нагляд за плануванням місцевого самоврядування і т.д. Відповідальним за все це є повітовий староста.

 

А зараз про можливості, які надала  реформа і як вона впливає на життя пересічних громадян.
Столичний квартал  Ноблеснер був звичайним занедбаним промисловим кварталом міста. Єдине підприємство, яке працювало – судноремонтний завод, який було збудовано ще в 1912 році. 

 

Ідея реновації кварталу народилася більше 10 років тому і першою ластівкою було створення величезного морського музею на місці колишнього ангару де стояли та обслуговувались невеликі літаки. В 2012 році цей музей було відкрито для відвідувачів. 

 

За  словами старійшини району Раймонда Кальюлайда, переродження портової території, яка довгий час стояла закритою, надасть місту нові можливості і наблизить море до людей, які десятки років не мали вільного доступу до нього. Було заплановано побудувати стежку здоров'я, міську площу, терасу пірсу і морський променад. Вони мали об'єднати територію з іншим містом. 

 

Ця стратегія дала можливість долучити великих інвесторів, а сума інвестицій досягла 250 млн доларів. Найважливіші інвестиції були спрямовані на реновацію трьох історичних виробничих будівель, а також на зведення міській площі і променаду, історичний акумуляторний цех через рік перетворився на офісну будівлю. У 2018 році в Ноблесснер відкрив двері новий міжнародний центр мистецтва, на початку 2019 року в ливарному цеху колишнього заводу відкрився центр віртуальної реальності для всієї родини. Зараз у кварталі працює пивоварня, арт-центр, фабрика винаходів та інновацій, яхт-клуб, величезний нічний клуб та ресторани, побудоване сучасне житло. 

 

Ви запитаєте, а що ж сталося з заводом, який був гордістю міста та символом епохи індустріалізації  – його просто перенесли за місто, де він успішно функціонує і зараз.