Презентація проєкту Креативний простір у Болграді

05.08.2020

4 липня відбулася презентація проєкту у м. Болград. 
Болград – особливе місто і місце. Тут, на півдні Одещини, у величезному цивілізаційному плавильному котлі змішалися десятки національностей, які живуть пліч о пліч не одну сотню років. 

 

Багато хто із етнічних меншин півдня Одещини мають потужні осередки та зв’язки із діаспорами і в інших регіонах України і закордоном. Вже багато років в цьому регіоні ведуться роботи по відтворенню та збереженню культурної спадщини. Другий рік поспіль підприємці з Болградського району є учасниками європейського проекту Дороги вина та смаку Української Бессарабії. 10 років виповнилося Болградському винному фестивалю, на який з’їзжаються гурмани та любителі вина із всієї України, Молдови, Болгарії та Румунії.  

 

Але незважаючи на таку активну діяльність і у цьому районі є проблеми, які потрібно вирішувати стратегічно: ринки збуту продукції виробників поза сезоном, об’єднання митців різних сіл та їх комунікація, інфраструктурні проблеми. 

 

Зараз у Болградському районі працюють  декілька грантових проєктів різних фондів. Але всі вони реалізуються безпосередньо у райцентрі. Наше дослідження охоплює увесь район та орієнтоване на громади, що незабаром утворяться. Саме тому нам було радісно бачити жителів сіл Кубей, Криничне, Табаки, Баннівка, Оріхівка, Оксамитне,  Залізничне, Городнє, Василівка, Владичень, Каракурт та інших. 

 

Перший етап проєкту - анкетування що охопить села Болградського району, та за  результатами якого ми і будемо викарбовувати інші цікавинки, дізнаватися про креативних підприємців та їх запити для того щоб найповніше відкрити потенціал району розпочався. Отже чекаємо на перші результати у вересні. 

 

Координаторка ініціативних груп з дослідження креативних індустрій Болградського району – Анна Старжевська.