Презентація проєкту "Креативний простір"  у Саврані

03.07.2020

Захід був організований дотримуючись усіх норм безпеки  в Савранському Північному центрі професійної освіти. Для деяких членів нашої команди це був перший візит до цього району. І тому цілий день на нас чекали приємні здивування.

 

По-перше, ми на власні очі побачили атмосферу у якій навчаються сучасним професіям молоді люди із багатьох районів Одеської області. І нас приємно здивувало і приміщення центру і двір і спортивний майданчик і простір сучасного кафе. 

 

По-друге, це ті люди, які зібралися на зустріч. Творча інтелігенція Саврані та окресних сіл. Вони вже не перший рік створюють тут середовище, яке стає привабливим і для місцевих жителів і для туристів. Мова йде про фестивалі та свята, які стали вже візитівкою Савранщини, на які приїжджають гості не лише із сусідніх селищ, та районів, але і з сусідніх межуючих областей – Кіровоградської та Миколаївської. 

 

По-третє, це той потенціал, що є в районі і який можна побачити неозброєним оком. Це стосується всього: від людських ресурсів до цікавих об’єктів культурної спадщини і сучасних інтерпретаторів традиційних ремесел. 

 

Інтерес до проекту був великий, адже це стосується кожного жителя громади. Люди задавали правильні питання, та виявили свою готовність навчатися та співпрацювати із проєктом, робити перетворення. 

 

Але є і багато проблем. Місцеві митці не мають ринків збуту, є питання формування бюджетів на місцях та довіри депутатському корпусу. На всі ці питання ми будемо разом шукати відповіді. 

 

Нагадуємо, що проєкт складається із декількох складових. І одна із них вже розпочалася. Це - анкетування що охопить  усі села Савранщини та за  результатами якого ми і будемо викарбовувати цікавинки району, дізнаватися про креативних підприємців та їх запити для того щоб найповніше відкрити потенціал району.  

 

Координаторка ініціативних груп з дослідження креативних індустрій Савранського району – Людмила Яновська.